Ač se to na první pohled nemusí zdát, i výstavní pes může významně profitovat z toho, že o jeho tělo bude pravidelně pečovat veterinární fyzioterapeut. Výstavy jsou mnohdy velmi náročné na psychiku psa, s veterinárním fyzioterapeutem můžete nejen konzultovat možnosti psychického uvolnění, ale také se zaměřit na to fyzické. Po náročném víkendu plným výstav si tělo Vašeho psa zaslouží odpočinek v podobě masáže a relaxačního uvolnění. Kromě toho se můžete zaměřit také na posilování, dobře osvalený pes totiž rozhodně zaujme každého rozhodčího.


                 Výstavní pes nemá žádné specifické oblasti těla, které by byly více namáhány. Problémem u takových psů mohou být ztuhlé svaly, které jsou způsobené dlouhým cestováním v malých prostorách. I z tohoto důvodu pes, který se věnuje výstavám, profituje z pravidelných masáží.


                 Pravidelná kontrola u fyzioterapeuta také zajistí, že budete mít pod kontrolou stav pohybového aparátu psa a můžete tak předejít zraněním, která by mohla ohrozit účast psa na soutěžích. Také je dobré pravidelně trénovat správný pohyb a jeho rozsah. Pes, který se pohybuje po výstavním kruhu, může trpět jednostranným zatížením pohybového aparátu.